Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 8-16 hod (So 8-12)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Novinky
23.07.2019
Vzhled hrubého betonu - Primalex Beton look
  Do naši nabídky jsme přidali tolik oblíbené betonové stěrky. Výbrat si můžete z 6 odstínu. Aplikace je velice jednoduchá. Odkaz na podstránky, kd... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nátěry dřeva
  4. Renovace terasových prken
31.07.2019
Nátěry dřeva

Renovace terasových prken

Renovace terasových prken

 

  • Dobrý den v tomto díle naši poradny, bych se rád věnoval renovaci terasy a terasového dřeva.Před jakoukoli renovací je potřeba pokud to situace vyžaduje, dřevo rozebrat a obrousit.

 

  • K odstranění starého nátěru používáme brusku nebo smirkový papír. Bruska je jednodušší a rychlejší. Do míst, kde se bruskou nedostaneme použijeme smirkový papír nebo smirkovou houbičku.

 

  • Po dokončení této práce musíme dřevo vždy, očistit (vyfoukat) a zbavit ho prachu. K tomu použijeme saponát s vodou, toto spojení nám práci ulehčí a bez problému prach odstraní.

 

  • Následně očištěné dřevo natřeme napouštědlem. Napouštědlo nám dřevo sjednotí, omezí nasákavost, ochrání před napadáním dřevokazných hub plísní a hmyzu.

 

  • Následně provádíme nátěr dřeva lazurou. Lazuru můžeme zvolit pro tuto aplikaci tenkovrstvou nebo silnovrstvou.

 

Tenkovrstvá lazura – je lehce obrousitelná a zachovámá krásnou kresbu dřeva. Renovace tohoto nátěru je jednodušší, ale má kratší životnost.

Silnovrstvá lazura – delší životnost, zakrytá kresba dřeva, náročnější renovace, používá se u dílců jako jsou dveře, méně sukovité dřevo.

 

Vždy provádíme 2 nátěry, druhý nátěr aplikujeme, až je ten první dokonale suchý.

Před samotnou aplikací nikdy nezapomeňte lazuru dokonale rozmíchat, v případě špatného rozmíchání zůstávají pigmenty ve spodní části plechovky a barva by měla na povrchu dřeva jiný odstín, popřípadě bude vytvářet na povrchu dřeva barevné odstíny (někde sytější, někde méně)

Po provedení a zaschnutí prvního nátěru, dřevo jemně zbrousíme - zbavíme ho chlupu a aplikujeme nátěr druhý.

K prodloužení životnosti lazury aplikujeme jako finální vrstvu lak, lak nanášíme v jedné až 2 vrstvách. Na terasu volíme protiskluzovou variantu. Lak nanášíme na všechny strany terasové palubky, aby došlo k celkovému uzavření a ochraně dřeva.

Výše popsaný způsob můžeme aplikovat na jakýkoli dřevěný nábytek v exteriéru.

 

Rád bych ještě jednou heslovitě shrnul postup při nátěru terasových prken:

1. Očistíme dřevo brusnýmpapíremnebo brusnouhoubičkou – můžeme použít nejdříve hrubšízrno a následně zrnojemnější. Před nátěrem nezapomeňte povrch odprášit. V případě větších ploch doporučujeme použít kotoučovou brusku.

2. Dřevo napouštíme fungicidnímpřípravkem. Zde jsou přípravky oblíbené značky Luxol nebo Herbol.

3. Můžeme ještě přebrousit jemným smirkem

4. Provádíme samotný nátěr lazurami – můžete vybrat ze všech různých odstínů. Velice oblíbené jsou lazury Luxol, Xyladecor následovány lazurami Herbol, které patří v tomto segment mezi špičku.K nátěru používáme lazurovací štětce.

5. Po nátěru první vrstvy musíme vrstvu nechat dostatečně proschnout, klidně 24h, poté přesmirkujeme jemným smirkem a následuje druhá vrstva.

6. K prodloužení životnosti nátěru můžeme použít balzámy (speciálně třeba u zahradního nábytku) popřípadě zátěžový lak na namáhané plochy.

 

Máte hotovo……téměř :-), pokud by jste měli doplňující dotazy prosím neváhejte nás kontaktovat rádi Vám poradíme. Můžete psát na email: info@nejbarvy.cz

 

31.7.2019

Za tým NEJBARVY.CZ

Michal Kartaš

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Na barvy jsme tady my!

Společnost Horizontal plus s.r.o. provozuje specializovanou kamennou prodejnu barev a laků v Třinci již 20 let. Od roku 2017 jsme začali s online prodejem na doméně NEJBARVY.CZ. Zabýváme se prodejem barev a laků všeho druhu od léty osvědčených značek.

Nabízíme barvy na dřevo, barvy na kov, barvy do interiéru, barvy na beton, auto produkty, nářadí a malířské pomůcky. Mícháme a tónujeme barvy - celkem 18 tisíc odstínů - vybere si opravdu každý. Natónujeme barvy na dřevo, do interiéru a na fasády.

1993 - 2021 © NEJBARVY.CZ - barvy laky Třinec - Všechna práva vyhrazena. Design: Poradnyweb.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz