Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 8-16 hod (So 8-12)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Novinky
23.07.2019
Vzhled hrubého betonu - Primalex Beton look
  Do naši nabídky jsme přidali tolik oblíbené betonové stěrky. Výbrat si můžete z 6 odstínu. Aplikace je velice jednoduchá. Odkaz na podstránky, kd... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nátěry dřeva
  4. Nátěr dřeva v exteriéru
30.04.2019
Nátěry dřeva

Nátěr dřeva v exteriéru

Nátěr dřeva v exteriéru

Dřevo je krásný materiál, který ale ovšem potřebuje opečovávat.Nátěr nám dříve či později začne degradovat a potřebuje svoji obnovu. Nejvíce nám nátěr trpí na místech, kde nám svítí sluníčko popřípadě kde je vystaven větru a dešti. Severnístrana zase trpí na mechy a zelenání dřeva. Postupem času dochází k postupnému vymývání/vytrácení nátěru až nakonec dojde k potřebě nátěr obnovit.

Před samotným začátkem je vždy důležité dřevo očistit. K tomuto používáme brusný papír/houbičku s hrubším zrnem a následně můžeme dobrousit zrnem jemnějším. Po obroušeníjepotřeba dřevo zbavit prachu, očistit. Následně doporučujeme fungicidní napouštědlo, která nám ochrání dřevo před vznikem plísní, hub a napadení hmyzem. Po natření tímto nátěrem dostane dřevo takzvaný chlup, proto doporučujeme obrousit jemným smirkem. Po tomto úkonu je již dřevo připraveno k finálnímu nátěru.

K natírání dřeva doporučujeme použít lazury, lazury jsou barvy, které pronikají do hloubky dřeva, zachovávají nám jeho přirozenou strukturu a některé části dokonce zvýrazní. Před samotným nátěrem se doporučuje lazuru pořádně rozmíchat a to minimálně 5 min. Musí dojít k dokonalému promíchání pigmentu. Nátěr provádíme vždy ve 2 vrstvách. Nátěry musí být mezi sebou provedeny s dostatečným odstupem, aby byly jednotlivé vrstvy vždy dokonalé suché (nechat vyschnout klidně i 24h). Před druhým nátěrem se dřevo taktéž doporučuje přebrousit a zbavit prachu.

Zvýšit odolnost nátěru na namáhaných částech nábytku můžeme tak, že dané plochy ošetříme zátěžovým lakem. Taktéž odolnost zvýšíme tím, že plochy ošetříme balzámem, který nám vyplní mikro trhlinky a zamezí pronikání vody do struktury dřeva.

 

Rád bych ještě jednou heslovitě shrnul postup natírání dřeva v exteriéru:

1. Očistíme dřevo brusnýmpapíremnebo brusnouhoubičkou – můžeme použít nejdříve hrubšízrno a následně zrnojemnější. Před nátěrem nezapomeňte povrch odprášit. V případě větších ploch doporučujeme použít kotoučovou brusku.

2. Dřevo napouštíme fungicidnímpřípravkem. Zde jsou přípravky oblíbené značky Luxol nebo Herbol.

3. Můžeme ještě přebrousit jemným smirkem

4. Provádíme samotný nátěr lazurami – můžete vybrat ze všech různých odstínů. Velice oblíbené jsou lazury Luxol, Xyladecor následovány lazurami Herbol, které patří v tomto segment mezi špičku.K nátěru používáme lazurovací štětce.

5.Po nátěru první vrstvy musíme vrstvu nechat dostatečně proschnout, klidně 24h, poté přesmirkujeme jemným smirkem a následuje druhá vrstva.

6. K prodloužení životnosti nátěru můžeme použít balzámy (speciálně třeba u zahradního nábytku) popřípadě zátěžový lakna namáhané plochy.

 

Máte hotovo……téměř :-), pokud by jste měli doplňující dotazy prosím neváhejte nás kontaktovat rádi Vám poradíme. Můžete psát na email: info@nejbarvy.cz

 

30.4.2019

Za tým NEJBARVY.CZ

Michal Kartaš

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Na barvy jsme tady my!

Společnost Horizontal plus s.r.o. provozuje specializovanou kamennou prodejnu barev a laků v Třinci již 20 let. Od roku 2017 jsme začali s online prodejem na doméně NEJBARVY.CZ. Zabýváme se prodejem barev a laků všeho druhu od léty osvědčených značek.

Nabízíme barvy na dřevo, barvy na kov, barvy do interiéru, barvy na beton, auto produkty, nářadí a malířské pomůcky. Mícháme a tónujeme barvy - celkem 18 tisíc odstínů - vybere si opravdu každý. Natónujeme barvy na dřevo, do interiéru a na fasády.

1993 - 2021 © NEJBARVY.CZ - barvy laky Třinec - Všechna práva vyhrazena. Design: Poradnyweb.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz