- Štítky blogu
- Úvod
- BLOG
- Stěny v interiéru
- Jak se zbavit plísně na zdi?
Jak se zbavit plísně na zdi?
Jak se zbavit plísně na zdi v interiéru
Plíseň se může v domě čo bytě objevovat všude tam, kde je dostatek vlhkosti, která setrvává po delší dobu v chlandější místnosti jako jsou sklepy, či v místech, kde má dům nějaký tepelný most, jelikož je toto místo chladnější oproti zbytku stěny. Většinou jsou to rohy místnosti. Jak se tedy zbavit plísně na zdi v interiéru?
- Zkontrolujte místa, kde vzniká plíseň jak zevnitř tak zvenčí, je potřeba zjistit proč plíseň na zdech vzniká. Málo topíte, nebo málo větráte? Nebo došlo k poškození střechy a zatéká a následně prolíná do interiéru?
- Pokuste se nížit vlhkost v místnosti na přípustnou hodnotu, která je kolem 53%, to se vám podaří, když budete více topit, popřípadě použijte odvlhčovače.
- Náročnejší a nákladnější může být metoda zateplení problémových zdí, ale může problém vyřešit z dlouhodobého hlediska.
Pamatujte na to, že je potřeba vždy odstranit příčinu vzniku plísně a následně se dá požít postup který popisujeme níže.
1. Plíseň natřeme likvidačním přípravkem na plísně (můžete samozřejmě použít i jiný přípravek z naších výrobků, princip a efekt je vždy podobný) – natíráme štětcem, popřípadě můžeme použít přípravky z rozprašovačem.Seznam protiplísňových výrobků.
2. Přípravek necháme zaschnout cca 3-4 hod
3. Před odstraněním samotné plísně kontaminované místo navlhčíme vodou
(vlhčíme z toho důvodu, aby se plísňové spory nešířily dále v bytě na jiné místa)
4. Plíseň odstraníme škrabkou
5. Pokud vzniknou nerovnosti, vyrovnáme vyrovnávací hmotou/stěrkou
6. Znovu naneseme přípravek proti plísním – tady se jedná o preventivní nátěr k delší ochraně daného místa
7. Místo vymalujeme nátěrem s přídavkem fungicidu – malujeme 2 vrstvami
Nátěry koupelen:
1. Pokud se chcete zbavit plísně v koupelnách, budete aplikovat stejný postup jako bylo popsáno výše.
2. Klíčová je volba prodyšné barvy – zdi nesmíme ucpat neprodyšnými barvami (většinou se jedná o omyvatelné barvy)
K nátěru můžeme využít i takzvané thermo barvy – pozor tyto barvy zeď nezateplí. Barvy obsahují thermo částečky, které zajišťují vyšší povrchovou teplotu stěny a tudíž omezují tvorbu plísni na chladnějších zdech domu či bytu(omezují kondenzaci páry na chladnější stěně)
V případě, že by jste v článku nenašli odpovědi na Vaše dotazy neváhejte nás prosím kontaktovat na info@nejbarvy.cz a my Vám rádi poradíme s dotazy.
6.11.2018
Za tým NEJBARVY.CZ
Michal Kartaš