Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 8-16 hod (So 8-12)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Novinky
23.07.2019
Vzhled hrubého betonu - Primalex Beton look
  Do naši nabídky jsme přidali tolik oblíbené betonové stěrky. Výbrat si můžete z 6 odstínu. Aplikace je velice jednoduchá. Odkaz na podstránky, kd... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Stěny v interiéru
  4. Jak se zbavit plísně na zdi?

Jak se zbavit plísně na zdi?

 

Jak se zbavit plísně na zdi v interiéru

Plíseň se může v domě čo bytě objevovat všude tam, kde je dostatek vlhkosti, která setrvává po delší dobu v chlandější místnosti jako jsou sklepy, či v místech, kde má dům nějaký tepelný most, jelikož je toto místo chladnější oproti zbytku stěny. Většinou jsou to rohy místnosti. Jak se tedy zbavit plísně na zdi v interiéru?

  • Zkontrolujte místa, kde vzniká plíseň jak zevnitř tak zvenčí, je potřeba zjistit proč plíseň na zdech vzniká. Málo topíte, nebo málo větráte? Nebo došlo k poškození střechy a zatéká a následně prolíná do interiéru?
  • Pokuste se nížit vlhkost v místnosti na přípustnou hodnotu, která je kolem 53%, to se vám podaří, když budete více topit, popřípadě použijte odvlhčovače.
  • Náročnejší a nákladnější může být metoda zateplení problémových zdí, ale může problém vyřešit z dlouhodobého hlediska.

Pamatujte na to, že je potřeba vždy odstranit příčinu vzniku plísně a následně se dá požít postup který popisujeme níže.

 

1. Plíseň natřeme likvidačním přípravkem na plísně (můžete samozřejmě použít i jiný přípravek z naších výrobků, princip a efekt je vždy podobný) – natíráme štětcem, popřípadě můžeme použít přípravky z rozprašovačem.Seznam protiplísňových výrobků.

 

2. Přípravek necháme zaschnout cca 3-4 hod

 

3. Před odstraněním samotné plísně kontaminované místo navlhčíme vodou

(vlhčíme z toho důvodu, aby se plísňové spory nešířily dále v bytě na jiné místa)

 

4. Plíseň odstraníme škrabkou

 

5. Pokud vzniknou nerovnosti, vyrovnáme vyrovnávací hmotou/stěrkou

 

6. Znovu naneseme přípravek proti plísním – tady se jedná o preventivní nátěr k delší ochraně daného místa

 

7. Místo vymalujeme nátěrem s přídavkem fungicidu – malujeme 2 vrstvami

 

Nátěry koupelen:

 

1. Pokud se chcete zbavit plísně v koupelnách, budete aplikovat stejný postup jako bylo popsáno výše.

 

2. Klíčová je volba prodyšné barvy – zdi nesmíme ucpat neprodyšnými barvami (většinou se jedná o omyvatelné barvy)

K nátěru můžeme využít i takzvané thermo barvy – pozor tyto barvy zeď nezateplí. Barvy obsahují thermo částečky,  které zajišťují vyšší povrchovou teplotu stěny a tudíž omezují tvorbu plísni na chladnějších zdech domu či bytu(omezují kondenzaci páry na chladnější stěně)

 

V případě, že by jste v článku nenašli odpovědi na Vaše dotazy neváhejte nás prosím kontaktovat na info@nejbarvy.cz a my Vám rádi poradíme s dotazy.

 

6.11.2018

Za tým NEJBARVY.CZ

Michal Kartaš

 

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Na barvy jsme tady my!

Společnost Horizontal plus s.r.o. provozuje specializovanou kamennou prodejnu barev a laků v Třinci již 20 let. Od roku 2017 jsme začali s online prodejem na doméně NEJBARVY.CZ. Zabýváme se prodejem barev a laků všeho druhu od léty osvědčených značek.

Nabízíme barvy na dřevo, barvy na kov, barvy do interiéru, barvy na beton, auto produkty, nářadí a malířské pomůcky. Mícháme a tónujeme barvy - celkem 18 tisíc odstínů - vybere si opravdu každý. Natónujeme barvy na dřevo, do interiéru a na fasády.

1993 - 2021 © NEJBARVY.CZ - barvy laky Třinec - Všechna práva vyhrazena. Design: Poradnyweb.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz