Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 8-16 hod (So 8-12)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Štítky blogu
Novinky
23.07.2019
Vzhled hrubého betonu - Primalex Beton look
  Do naši nabídky jsme přidali tolik oblíbené betonové stěrky. Výbrat si můžete z 6 odstínu. Aplikace je velice jednoduchá. Odkaz na podstránky, kd... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Nátěry betonových podlah
 4. Epoxidový nátěr na betonové podlahy v interiéru (SigmaFLOOR 2K Epoxy Aqua 10l)

Epoxidový nátěr na betonové podlahy v interiéru (SigmaFLOOR 2K Epoxy Aqua 10l)

 1. Příprava podkladu
  Nový beton musí být vyzrálý minimálně 4 týdny, se zbytkovou vlhkostí do 10 %. Pokud je již podklad starší a chcete přetírat původní nátěr, zdrsněte ho a odstraňte uvolněné a nesoudržné části. Povrch by měl být před aplikací SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua čistý a suchý, zbavený mastnoty, prachu a jiných nečistot.
   
  2. Vhodné náčiní
  Pak si připravte potřebné náčiní. Kromě barvy, je to především krycí fólie, malířská páska, odměrné nádoby a míchadlo na míchání barvy a vhodný váleček. Hodí se nylonový, např. značky Progold.
  Následně fólií a malířskou páskou zakryjete vše, kam se nátěr dostat nemá (např. zásuvky), případně si vymezíte prostor, kam až bude nátěr sahat.
     
  3. Namíchání nátěru
  Při míchání velmi záleží na dodržení jednotlivých kroků návodu, abyste zachovali vlastnosti nátěru. Pro přípravu první vrstvy nejdříve promíchejte bázi, pak přidejte tvrdidlo, znovu promíchejte a teprve potom vmíchejte vodu pro naředění (20 %). Pro druhou vrstvu už vodou neřeďte. Bázi i tvrdidlo přesně odměřte, abyste dodrželi poměr 1:1. Směs nechte před aplikací 20 minut odstát. Doba zpracovatelnosti je maximálně 1,5 hodiny, proto si nepřipravujte nátěr pro obě vrstvy. Je důležité dodržovat i časové lhůty, které jsou uvedeny na obalu. Pokud např. začnete aplikovat smíchanou barvu (báze a tvrdidlo) dříve než za 20 minut, bude mít podlaha nestejnoměrný lesk a dříve nanesená barva bude matnější.
   
  4. Těžko přístupná místa
  Štětcem a malým válečkem nejprve natřete všechna těžko přístupná místa, rohy apod.
     
  5. Velké plochy
  Pak už se můžete pustit do natírání celé podlahy garáže. Nátěr aplikujte v rovnoměrné vrstvě. Druhou vrstvu nanášejte nejdříve po 24 hodinách po dokončení první vrstvy. Podle odstínu barvy, základního nátěru nebo druhu podkladu může být pro dosažení dostatečného krytí a stejnoměrného vzhledu nutné aplikovat i třetí vrstvu. Povrch je možné začít opatrně používat s malou zátěží po 2 dnech. Maximální odolnost povrchu od nanesení poslední vrstvy je po 4 dnech.
   
  6. Čištění nářadí a pomůcek
  Aplikační zařízení, nářadí a pomůcky je nutné po skončení prací ihned omýt vodou.

Zdroj: http://sigmaexportcz-stg.azurewebsites.net/inspirace/2k

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Na barvy jsme tady my!

Společnost Horizontal plus s.r.o. provozuje specializovanou kamennou prodejnu barev a laků v Třinci již 20 let. Od roku 2017 jsme začali s online prodejem na doméně NEJBARVY.CZ. Zabýváme se prodejem barev a laků všeho druhu od léty osvědčených značek.

Nabízíme barvy na dřevo, barvy na kov, barvy do interiéru, barvy na beton, auto produkty, nářadí a malířské pomůcky. Mícháme a tónujeme barvy - celkem 18 tisíc odstínů - vybere si opravdu každý. Natónujeme barvy na dřevo, do interiéru a na fasády.

1993 - 2021 © NEJBARVY.CZ - barvy laky Třinec - Všechna práva vyhrazena. Design: Poradnyweb.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz